Km 29,73 Katterat Stasjon: Forskjell mellom sideversjoner

Fra GamleNarvik
Hopp til navigering Hopp til søk
Ingen redigeringsforklaring
Ingen redigeringsforklaring
Linje 1: Linje 1:
[[Kategori:Kilometer]]
[[Kategori:Kilometer]]


[[Bilde:OF19970321wiki.jpg|thumb|left|200px]]Stasjonen het Hundalen fra den ble åpnet i 1902 og fram til 1951. Baneformannsboligen var den første stasjonsbygningen på Katterat. Dagens stasjonsbygning ble bygd i 1921. Forutn tjenesterom og venterom, var det to leiligheter og 1 vikarrom her.Tidligere var det fast bosetting i området, med blant annet skole og butikk. Vanntårnet på stasjonen var plassert ved siden av første spor i stasjonens øst ende.  Da Ofotbanen ble elektrifisert i 1923 fikk Katterat den ene av de to transformatorstasjonene ved banen. [[Transformatorstasjonen]] krevde flere ansatte, og det ble også bygd en firemannbolig for å møte behovet. Firemannsboligen ble på 90-tallet omgjort til Katterat Fjellstue. Et nytt kryssingsspor for malmtog ble åpnet ved stasjonen i oktober 2002.
[[Bilde:OF19970321wiki.jpg|thumb|left|200px]]Stasjonen het Hundalen fra den ble åpnet i 1902 og fram til 1951. Baneformannsboligen var den første stasjonsbygningen. Dette var den ene av de tre [[vokterboligene på Katterat]]. Dagens stasjonsbygning ble bygd i 1921. Foruten tjenesterom og venterom, var det to leiligheter og 1 vikarrom her. Vanntårnet på stasjonen var plassert ved siden av første spor i stasjonens øst ende.  Da Ofotbanen ble elektrifisert i 1923 fikk Katterat den ene av de to transformatorstasjonene ved banen. [[Transformatorstasjonen]] krevde flere ansatte, og det ble også bygd en firemannbolig for å møte behovet. Firemannsboligen ble på 90-tallet omgjort til Katterat Fjellstue. Et nytt kryssingsspor for malmtog ble åpnet ved stasjonen i oktober 2002.


<gallery>
<gallery>

Sideversjonen fra 25. nov. 2006 kl. 09:25


Stasjonen het Hundalen fra den ble åpnet i 1902 og fram til 1951. Baneformannsboligen var den første stasjonsbygningen. Dette var den ene av de tre vokterboligene på Katterat. Dagens stasjonsbygning ble bygd i 1921. Foruten tjenesterom og venterom, var det to leiligheter og 1 vikarrom her. Vanntårnet på stasjonen var plassert ved siden av første spor i stasjonens øst ende. Da Ofotbanen ble elektrifisert i 1923 fikk Katterat den ene av de to transformatorstasjonene ved banen. Transformatorstasjonen krevde flere ansatte, og det ble også bygd en firemannbolig for å møte behovet. Firemannsboligen ble på 90-tallet omgjort til Katterat Fjellstue. Et nytt kryssingsspor for malmtog ble åpnet ved stasjonen i oktober 2002.

<gallery> Bilde:NAB2006530003.jpg|Eldste foto av Katterat Bilde:NAB2006530005a.jpg|Stasjonsbygningen med hage foran Bilde:NAB1994040xxx.jpg </gallery