Diskusjon:Skogøy 1984: Forskjell mellom sideversjoner

Fra GamleNarvik
Hopp til navigering Hopp til søk
Haraldh (diskusjon | bidrag)
Ingen redigeringsforklaring
Haraldh (diskusjon | bidrag)
Ingen redigeringsforklaring
 
Linje 1: Linje 1:
Jeg er rimelig overbevist om at dette IKKE er Skogøy. Har aldri sett denne båten før. Det er mulig båten heter Brottøy. Den ligner på Salten-båtene som kom inn i rederiet gjennom fusjonen i 1991.
Dette er ikke Skogøy. Det er mulig båten heter Brottøy. Den ligner på Salten-båtene som kom inn i rederiet gjennom fusjonen i 1991.
Derimot kjøpte Ofotens Dampskipsselskap MS Skogøy i 1989, bygget ved Westamarin i Mandal. Skogøy var på 235 br tonn. Men allerede senere samme år kjøpte Saltens Dampskibsselskap den for 17 millioner kroner. Skipet ble nå omdøpt til MS Børtind. Skipet fortsatte å gå i ruta Svolvær-Narvik. I november 1998 ble skipet solgt til Thailand. Videre sjebne er ukjent.
(Kilde: Ernst Furnes, Hurtigruten Group og boka Saltens-båter II av Johan-Arnt Strøm og Bjørn Ivar Strøm).

Siste sideversjon per 2. mar. 2008 kl. 23:28

Dette er ikke Skogøy. Det er mulig båten heter Brottøy. Den ligner på Salten-båtene som kom inn i rederiet gjennom fusjonen i 1991. Derimot kjøpte Ofotens Dampskipsselskap MS Skogøy i 1989, bygget ved Westamarin i Mandal. Skogøy var på 235 br tonn. Men allerede senere samme år kjøpte Saltens Dampskibsselskap den for 17 millioner kroner. Skipet ble nå omdøpt til MS Børtind. Skipet fortsatte å gå i ruta Svolvær-Narvik. I november 1998 ble skipet solgt til Thailand. Videre sjebne er ukjent. (Kilde: Ernst Furnes, Hurtigruten Group og boka Saltens-båter II av Johan-Arnt Strøm og Bjørn Ivar Strøm).